Lena BIELSKA | Brzydkie Słowa / Dirty Words

BRZYDKIE SŁOWA / DIRTY WORDS

 

Brzydkie słowa (oficjalny start start-up’u: marzec 2018) to platforma podcastingowa (krótkich odcinków audycji radiowych) skupiona wokół tematów feministycznych, queerowych, LGBT. Celem start-up’u jest empowerment, podniesienie widoczności i słyszalności głosu kobiet i osób LGBTQ, a w szczególności głosu osób trans i kobiet nieheteroseksualnych w przestrzeni medialnej, społecznej, politycznej.

Nadrzędną misją Brzydkich Słów jest oddawanie głosu tym, których głos jest niewidzialny i niesłyszalny w narracjach codziennych oraz różnorodność, budowanie relacji i dyskusji opartych na tematach i przestrzeniach, które są wykluczane z debaty publicznej.

Usłyszycie więc wywiady, audio eseje, rozmowy, reportaże, eksperymenty audio i audiowizualne, które nagram przede wszystkim z Wami. Audycje będą również rozciągnięte na tematy, inicjatywy i  problemy społeczne czy ciekawe działania na wschodzie Europy (będą podcasty po rosyjsku) i w innych krajach (podcasty anglojęzyczne). To jest ważne, ponieważ jednym z ambitniejszych założeń jest siostrzeństwo i sieciowanie inicjatyw, mediów i grup feministycznych i LGBTQ nie tylko w Polsce ale na całym świecie.

Wszystkie materiały tworzone są w duchu idei parasolowej czyli łączenia się w wartościach ponad podziałami. Cenny jest też duch stylistyki campowej i humorystyczne podejście do trudnej rzeczywistości.

Więcej dowiesz się na moim kanale: Facebook i SoundCloud oraz wkrótce na dedykowanej stronie internetowej.

Dołącz do społeczności na Facebooku szukając @dirtywordspodcast lub Brzydkie Słowa / Dirty Words. Słuchaj przez Soundcloud: Brzydkie Słowa / Dirty Words, link: https://soundcloud.com/dirty-words-405702007

Masz temat, chcesz pogadać i nagrać ze mną podcast? Napisz do mnie: dirtywords.radio@gmail.com

 

Założycielka start-up’u podcastingowego Brzydkie Słowa, aktywistka feministyczna i LGBTQ, prezeska Fundacji HerStory, przewodniczka i badaczka herstoryczna, kompozytorka muzyki eksperymentalnej, poetka, dramatopisarka, założycielka i artystka queerowo-feministycznej grupy TEATR Rewolucje. Współautorka i designerka międzykulturowej, inkluzywnej platformy radiowej Gehӧren dla koncernu medialnego Axel Springer. Od kilku lat edukuje też jako trenerka WenDo: samoobrony i asertywności dla kobiet oraz osób trans, dramy stosowanej i antydyskryminacji. Absolwentka dziennikarstwa i PR na UWr i The DO School w Berlinie, szczęśliwie była doktorantka UMCS. Autorka ponad 20 artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu ruchów społecznych, feminizmu, praw człowieka. Pracuje i rozmawia w j. polskim, angielskim i rosyjskim. Współpracuje z wieloma NGOs, inicjatywami i grupami queerowymi i feministycznymi w Polsce i za granicą.

 

Dodaj komentarz